Informace o nás

ALBATROS Sdružení - hudba & svět

Hlavní náplní naší činnosti a zájmu je hudba lidová, taneční, country, trampská. Hrajeme a zpíváme na společenských akcích, rodinných oslavách apod.

Na Vašem setkání - oslavě - akci může zahrát: 1 hudebník, duo, trio nebo 5 členná skupina, podle možnosti, velikosti místnosti nebo prostoru a přání pořadatele. K dobré zábavě může přispět také nabídka některé společenské nebo taneční hry. Je možné přehrát i Vaše  vlastní oblíbené skladby z CD, které si na akci přinesete.

Naše Sdružení se dále věnuje setkávání s hosty cizích zemí, partnerské spolupráce s nimi, učení a zdokonalování v cizích jazycích, cestování a využití všech těchto možností k šíření naši kultury, našich národních či lidových písní, ať už českých, moravských, slezských nebo slovenských.

Můžeme Vám také nabídnout zajištění ozvučení Vaší akce, ať už v sále nebo na volném prostranství.

Další z našich činností jsou kurzy výuky hry na kytaru, flétnu...

Pokud si nevyberete některou z nabídek, budeme se těšit aspoň na setkání s Vámi při některém našem veřejném vystoupení.

Bohumír Holub

Naše hudba hrála a hraje na mnoha akcích a to nejen pro naše, ale i zahraniční návštěvníky.

Valašský soubor písní a tanců "Radhošť z Trojanovic".

Na těchto stránkách dále naleznete informace o Valašském souboru písní a tanců "Radhošť z Trojanovic", (VSPT). Tento soubor v letošním roce 2010 oslaví 60 let své činnosti. Po celou dobu svého trvání udržuje valašské lidové tradice, ve svých vystoupeních seznamuje diváky se zvyky, písněmi a tanci našeho kraje v okolí Radhoště.

Nedílnou součástí je i cimbálová muzika.

Pokud máte rádi valašské tradice, tance, písničky a valašský kroj a chcete se podílet na této činnosti nebo víte o někom, kdo by chtěl zpívat a tancovat v trojanovském souboru, můžete přijít vždy v úterý v 19 hodin a pozor je změna, do tělocvičny v Trojanovicích na Lomné do místnostnosti v 1. patře, kde nyní probíhají zkoušky souboru. Jste srdečně zváni!

Bohumír Holub


Kalendář akcí

15.02.2018 14:00

TRADIČNÍ KVĚTINOVÝ PLES

Ve čtvrtek 15. února 2018 od 14. hodin zahraji na tradičním květinovém plese v Domově Hortenzie, ve Frenštát pod Radhoštěm. Písničky v lidovém a tanečním tónu. Harmonika (akordeon), kytara, zpěv. K poslechu, ke zpěvu, k tanci. Hudba Bhumír Holub

—————

18.02.2018 14:00

Zpíváme s harmonikou

V neděli 18. února 2017 od 14. hodin zpíváme s harmonikou (akordeonem) a kytarou lidové a trampské písničky. Přijďtě si také zazpívat. Klub důchodců ve Frenštátě pod Radhoštěm

—————