Informace o nás

ALBATROS Sdružení - hudba & svět

Hlavní náplní naší činnosti a zájmu je hudba lidová, taneční, country, trampská. Hrajeme a zpíváme na společenských akcích, rodinných oslavách apod.

Na Vašem setkání - oslavě - akci může zahrát: 1 hudebník, duo, trio nebo 5 členná skupina, podle možnosti, velikosti místnosti nebo prostoru a přání pořadatele. K dobré zábavě může přispět také nabídka některé společenské nebo taneční hry. Je možné přehrát i Vaše  vlastní oblíbené skladby z CD, které si na akci přinesete.

Naše Sdružení se dále věnuje setkávání s hosty cizích zemí, partnerské spolupráce s nimi, učení a zdokonalování v cizích jazycích, cestování a využití všech těchto možností k šíření naši kultury, našich národních či lidových písní, ať už českých, moravských, slezských nebo slovenských.

Můžeme Vám také nabídnout zajištění ozvučení Vaší akce, ať už v sále nebo na volném prostranství.

Další z našich činností jsou kurzy výuky hry na kytaru, flétnu...

Pokud si nevyberete některou z nabídek, budeme se těšit aspoň na setkání s Vámi při některém našem veřejném vystoupení.

Bohumír Holub

Naše hudba hrála a hraje na mnoha akcích a to nejen pro naše, ale i zahraniční návštěvníky.

Valašský soubor písní a tanců "Radhošť z Trojanovic".

Na těchto stránkách dále naleznete informace o Valašském souboru písní a tanců "Radhošť z Trojanovic", (VSPT). Tento soubor v letošním roce 2010 oslaví 60 let své činnosti. Po celou dobu svého trvání udržuje valašské lidové tradice, ve svých vystoupeních seznamuje diváky se zvyky, písněmi a tanci našeho kraje v okolí Radhoště.

Nedílnou součástí je i cimbálová muzika.

Pokud máte rádi valašské tradice, tance, písničky a valašský kroj a chcete se podílet na této činnosti nebo víte o někom, kdo by chtěl zpívat a tancovat v trojanovském souboru, můžete přijít vždy v úterý v 19 hodin a pozor je změna, do tělocvičny v Trojanovicích na Lomné do místnostnosti v 1. patře, kde nyní probíhají zkoušky souboru. Jste srdečně zváni!

Bohumír Holub


Kalendář akcí

16.08.2018 15:00

Zpíváme s harmonikou

V neděli 19. srpna 2019 od 15. hodin zpíváme s harmonikou (akordeonem) a kytarou lidové a jiné písničky na přání. Frenštát pod Radhoštěm, klub důchodců.  

—————

24.08.2019 15:00

Soubor Radhošť vystoupí

24. srpna 2019 v 15 hodin zahraje a zatancuje soubor Radhošť z Trojanovic ve Frenštátě pod Radhoštěm na Festivalu.

—————